Blog-KosmetykiBrak komentarzy

Amazonian Saviour Multi-Purpose Balm of The Body Shop to naturalny balsam, który nie tylko pomaga Indianom z Amazonii. Idealnie nadaje się do pozbywania się rozstępów, blizn oraz pielęgnacji tatuaży. Wszystko dzięki nietypowym składnikom.

Indianie nie mają dostępu do najnowszych kosmetyków, ale z powodzeniem potrafią dbać o skórę – od nawilżenia po ukojenie. Inspiracją dla The Body Shop były rytuały Indian, w których wykorzystywane są składniki powszechnie występujące w przyrodzie dzikich lasów Amazonki. Nowy balsam nie tylko nawilża, ale także pomaga w pozbyciu się defektów skóry – rozstępów, blizn i nie tylko.

Składa się z kombinacji dziewięciu egzotycznych składników. Olej babassu idealnie nawilża skórę a dzięki zawartości lipidów zapobiega utracie wody chroniąc skórę. Za działanie łagodzące odpowiada olej andiroba, podrażnienia redukuje olej bisabolol. Wyciąg z oleju słonecznika razem z woskiem ze słonecznika i woskiem cera bellina działa na blizny i poprawia konsystencję balsamu. W recepturze znajduje się także Witamina E i kwas cytrynowy. Połączenie składników sprawia, że balsam jest kombinacją nawilżająco – kojąco – regenerującą.

Jest także przyjazny wegetarianom i każdemu rodzajowi skóry. Szczególnie polecany jest osobom z wrażliwą skórą, ponieważ nie zawiera: silikonów, barwników, olejów mineralnych, parafiny i substancji zapachowych.

Wszystkie produkty marki The Body Shop nie są testowane na zwierzętach i dodatkowo polityka firmy stawia na wspieranie lokalnych społeczności. Z tego powodu każde 5 złotych jest przeznaczane na bio-mosty, które pomogą zagrożonym gatunkom zwierząt oraz Indianom. The Body Shop stawia na zrównoważony rozwój. Przekazane pieniądze pozwolą lokalnym społecznościom lepiej funkcjonować nad najdłuższą rzeką świata.

Balsam kosztuje 39,99 zł.

Napisz komentarz jako pierwszy.

Dodaj komentarz