Co mogą oznaczać białe plamy na paznokciach ?

Od około miesiąca pojawiają się plamy na moich  paznokciach . Trochę się martwię , czy to nie początki jakiejś choroby . Czy orientujecie się co może być przyczyną i czy jest możliwość leczenia tego ?

Zapytał w Październik 13, 2017 w Paznokcie.
Dodaj komentarz
5 Odpowiedź(i)

Cześć . Przyczyn tego problemu może być bardzo dużo . Ja długo nie mogłam dojść dlaczego tak się dzieje , ale ostatnio dowiedziałam się o alergii na lakier do paznokci. Umówiłam się na wizytę do kosmetyczki i zapytała jakiego jakiego lakieru używam i wszystko było jasne . Być może w Twoim przypadku jest identycznie , a czekanie nic nie da trzeba działać szybko .

Odpowiedział w Październik 13, 2017.
Dodaj komentarz

W moim przypadku niestety , jak zaczęły powstawać plamy na paznokciach również się zaniepokoiłam i profilaktycznie poszłam na wizytę do lekarza ogólnego . Po badaniach które zrobiłam wyszło , że mam problem z jedną nerką i to główna przyczyna . Niestety musiałam zacząć leczyć się i po malutku  się normuje , ale lekarka nie daje 100 % gwarancji , że się nie nawróci .

Odpowiedział w Październik 13, 2017.
Dodaj komentarz

Hejka dziewczyny . Ja pomyślałam , że odwiedzę dermatologa i słusznie zrobiłam . Bo obejrzeniu paznokci i całego ciała usłyszałam , że mam łuszczycę i to ona odpowiada za plamy na moich paznokciach .Wypisała mi krem PS – 98 100 ml i po jego stosowaniu plamy się zmniejszają . 

Odpowiedział w Październik 13, 2017.
Dodaj komentarz

Częstym problemem jeśli chodzi o plamy na paznokciach jest ich grzybica , którą się powinno jak najszybciej leczyć . Doskonale teraz to wiem , gdyż sama to przechodziłam . Wtedy dermatolog stosuję metodę leczenia przez podanie leku lub w postaci żelu , maści . Ja na szczęście otrzymałam leki i stan paznokci z dnia na dzień się poprawia .

Odpowiedział w Październik 13, 2017.
Dodaj komentarz

Cześć Ada . Mój przypadek jest bardzo banalny , bo po prostu mój organizm ma niedobór witamin z grupy B żelaza , wapnia , cynku . Tak więc sami sobie szkodzimy , a potem powstają problemy których można by uniknąć wystarczy tak niewiele .

Odpowiedział w Październik 13, 2017.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.