Czy sport staje się religią?

Tak zaczęłam się zastanawiać co jest nie tak z ludźmi którzy non stop ćwiczą. Jakby nie patrzeć, to nie jest naturalne żeby codziennie chodzić biegać, pływać, skakać, latać i uprawiać kick boxing. Każdy człowiek ma jakieś słabsze dni i problem żeby sie podnieść z łózka, natomiast inni nie mają problemow z motywacją. Śledzę sobie fanpejdża Anny Lewandowskiej i o ile wydaje mi się fajną osobą to ja nie rozumiem tego ciągłego zapału. To takie niezdrowe po prostu. Ostatnio kumpela podsunęła mi artykuł o tym, że ludzie zaczynają postrzegać ćwiczenia fizyczne jako rodzaj religii. Coś co uporządkowuje nam życie, daje nam poczucie sensu. W religii czujemy się dobrze, gdy żyjemy według zasad, natomiast źle grzeszymy. Z ćwiczeniami jest podobnie, jest nam dobrze gd realizujemy plan, ale jeśli nie mamy sił i odpuścimy trening to czujemy się fatalnie. Ej o co w tym chodzi, przecież ćwiczenia fizyczne powinny być dla nas przyjemnością, formą zachowania zdrowia, a nie szaleńczej pogoni za… niczym.

Zapytał w Październik 28, 2016 w Ćwiczenia.
Dodaj komentarz
4 Odpowiedź(i)

no masz rację, wydaje się być to niesamowicie podejrzane

to ja zastanawiam się co się dzieje z ludźmi, którzy zaczynają trenować zawodowo albo biegają maratony

przecież to jest powszechnie wiadome, że taki sport jest już niezdrowy i wycieńczający, co w takim razie jest dla takich ludzi powodem do robienia sobie krzywdy? chęć chwały, sukcesu, pustka w życiu?

Odpowiedział w Październik 28, 2016.
Dodaj komentarz

No ale z drugiej strony może jest to tylko kwestia presji społecznej, tego żeby po prostu dobrze wyglądać? W końcu ciężko jest nie mieć doła patrzc na swoją nieidealną sylwetkę, kiedy w telewizji i gazetach próbują nam wmówić, e takie idealne kobiety istnieją….

Odpowiedział w Październik 28, 2016.
Dodaj komentarz

tak to jest kiedy człowiek ma być maszyną do wykonywania zadań a nie po prostu jednostką społeczną. no ej ale non stop ktoś nam ocenia, jesteśmy wpędzani w wyścig szczurów, kto ładniejszy kto bogatszy itd. nic dziwnego że ludzie po prostu próbują trzymać się szczytu, zeby tylko nie spaść na dno!

Odpowiedział w Październik 28, 2016.
Dodaj komentarz

hah no w sumie, ludzie zaczynają „wyznawać” sport żeby nikt ich nie odsunął od ich aktualnego życia, bądź po to żeby podnieść swoje standardy

naprawdę smutna rzeczywistość….

Odpowiedział w Październik 28, 2016.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.