Hejt w sieci

Oglądałam ostatnio w dzień dobry tvn o hejcie w sieci. Jakiś 17 latek popełnił samobójstwo tylko dlatego, że był wysmiewany w szkole za to, że nie grał z innymi w jakąś głupią grę, bo zabronili mu rodzice. Tzn no od tego się zaczęło, a później już po prostu toczyło się dalej. Co się dzieje z młodymi ludźmi, że potrafią być tacy krwiożerczy, że nie obchodzą ich uczucia ich rówieśników. Dlaczego w internecie jest tak latwo kogoś wyzwać i szykanować?

To nie jest w porządku, że jakiś człowiek ginie z powodu czyiś raniących słów. Przecież oni mają go teraz na sumieniu. 

Zapytał w Październik 28, 2016 w Uczucia.
Dodaj komentarz
3 Odpowiedź(i)

Ach to jest naprawdę straszne, że dzieci potrafią zrobić tak wielką krzywdę drugiemu dziecku… Ale czy nie jest to winą dorosłych? Tego że nie interesują się tym co ich dzieci robią w internecie i tym, że czasem w ogóle się nimi nie interesują? Znudone i sfrustrowane dzieciaki wyładowują agresję na słabszych, a czemu to robią? Bo rodzice robią im dokładnie to samo. Najpierw spójrzmy na siebie dorosłych, a później oceniajmy dzieci.

Odpowiedział w Październik 28, 2016.
Dodaj komentarz

samo mówienie i słuchanie o nieszczęściach niczego nie zmieni… przykro jest słuchać tego co się dzieje, jednak bez edukacji dzieci i dorosłych (tak dorosli też potrafią hejtowac w interncie) to nic z tego nie będzie

Odpowiedział w Październik 28, 2016.
Dodaj komentarz

Umarł 17 latek… słyszłam tą historię. Fajnie tylko że oni zaczęli go szykanować w wieku 10 lat!!! Co robili i gdzie byli jego rodzice przez 7 lat jego życia? Czy zainteresowali się nim? Czy mu pomogli? Czy zabrali go na pełną terapię psychoterapeutyczną? No wątpię, teraz będzie smutna mamuśka opowiadała jaka to tragedia się nie stała, a wystarczyło się zaopiekować swoim własnym dzieckiem, a nie pozwolić go krzywdzić. Brak mi słów dla takich osób.

Odpowiedział w Październik 28, 2016.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.